Implantologia

Implanty zębowe w Warszawie

Warsaw Dental Academy to gabinet stomatologiczny wyspecjalizowany w implantach. Potwierdzają to ukończone szkolenia, doświadczony personel oraz setki zadowolonych klientów.

Czym są implanty?

Implant zębowy jest specjalną, niedużą śrubą, zastępującą korzeń zęba. Umieszcza się go w kości, jednak ta część jest zupełnie niewidoczna, podobnie jak korzeń naturalnego zęba. Implant sam w sobie nie zastępuje jeszcze zęba. Potrzebny jest do tego celu specjalny łącznik oraz korona zęba. Implanty wykorzystuje się we współczesnej stomatologii coraz częściej. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ implantacja pozwala na powrót do zupełnie normalnego funkcjonowania po utracie naturalnych zębów. Mosty, częściowe protezy, powoli idą w zapomnienie i trudno się temu dziwić, ponieważ na implanty zębowe przysługuje zazwyczaj dożywotnia gwarancja.

Zalety stosowania implantów?

Implanty zębowe to doskonały sposób nie tylko na uzupełnianie pojedynczych braków w uzębieniu, ale nawet wszystkich zębów. Największą zaletą implantów jest brak ruchomej/wyjmowanej z jamy ustnej protetyki. Dzięki implantom nie trzeba obawiać się o estetykę i komfort użytkowania. Bez żadnych obaw można się uśmiechać, żuć, gryźć i przeżuwać. To w zdecydowanym stopniu poprawia komfort i samopoczucie.

Czy implanty są dla Ciebie?

Zabieg wszczepiania implantów zębowych jest całkowicie bezpieczny pod warunkiem, iż ogólny stan zdrowia pacjenta, stan jego uzębienia lub jamy ustnej jest prawidłowy. Czasami konieczne musi być wykonanie dodatkowych badań lub zabiegów. W szczególnych przypadkach wszczepienie implantu może okazać się niemożliwe z powodu złego stanu zdrowia pacjenta, który ogranicza regenerację organizmu oraz właściwe gojenie. Przeciwskazaniem jest także choroba nowotworowa.
W naszej klinice każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, a lekarz kwalifikuje pacjenta do konkretnej procedury wedle najnowszych ogólnoświatowych standardów. Na wszystkie pytania związane z implantacją nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi podczas konsultacji.

Jak wygląda zabieg implantacji?

Stomatolog

Systemy implantologiczne

Wybór właściwego systemu implantologicznego jest bardzo ważny. Przed przystąpieniem do zabiegu wiele osób rozważa przede wszystkim kwestie ekonomiczne. Naszym zdaniem należy zastanowić się przede wszystkim nad jakością oferowanego rozwiązania oraz spokojem na lata. W naszej klinice korzystamy z kilku systemów implantologicznych, które cechują się odmiennymi właściwościami i dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta, tak żeby mieć jak największe możliwości stworzenia pięknego uśmiechu Jesteśmy kliniką partnerską Institut Straumann AG, światowego lidera w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek. Taka współpraca pozwala nam na wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów implantologicznych.

Gotowy na konsultację implantologiczną?