Implanty zębowe w Warszawie

Warsaw Dental Academy to gabinet stomatologiczny wyspecjalizowany w implantach. Potwierdzają to ukończone szkolenia, doświadczony personel oraz setki zadowolonych klientów.

Czym są implanty?

Implant zębowy jest specjalną, niedużą śrubą, zastępującą korzeń zęba. Umieszcza się go w kości, jednak ta część jest zupełnie niewidoczna, podobnie jak korzeń naturalnego zęba. Implant sam w sobie nie zastępuje jeszcze zęba. Potrzebny jest do tego celu specjalny łącznik oraz korona zęba. Implanty wykorzystuje się we współczesnej stomatologii coraz częściej. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ implantacja pozwala na powrót do zupełnie normalnego funkcjonowania po utracie naturalnych zębów. Mosty, częściowe protezy, powoli idą w zapomnienie i trudno się temu dziwić, ponieważ na implanty zębowe przysługuje zazwyczaj dożywotnia gwarancja.

Zalety stosowania implantów?

Implanty zębowe to doskonały sposób nie tylko na uzupełnianie pojedynczych braków w uzębieniu, ale nawet wszystkich zębów. Największą zaletą implantów jest brak ruchomej/wyjmowanej z jamy ustnej protetyki. Dzięki implantom nie trzeba obawiać się o estetykę i komfort użytkowania. Bez żadnych obaw można się uśmiechać, żuć, gryźć i przeżuwać. To w zdecydowanym stopniu poprawia komfort i samopoczucie.

Czy implanty są dla Ciebie?

Zabieg wszczepiania implantów zębowych jest całkowicie bezpieczny pod warunkiem, iż ogólny stan zdrowia pacjenta, stan jego uzębienia lub jamy ustnej jest prawidłowy. Czasami konieczne musi być wykonanie dodatkowych badań lub zabiegów. W szczególnych przypadkach wszczepienie implantu może okazać się niemożliwe z powodu złego stanu zdrowia pacjenta, który ogranicza regenerację organizmu oraz właściwe gojenie. Przeciwskazaniem jest także choroba nowotworowa.
W naszej klinice każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, a lekarz kwalifikuje pacjenta do konkretnej procedury wedle najnowszych ogólnoświatowych standardów. Na wszystkie pytania związane z implantacją nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi podczas konsultacji.

Jak wygląda zabieg implantacji?

Przed przystąpieniem do leczenia implantologicznego przeprowadzimy dokładną diagnozę oraz przygotowujemy harmonogram leczenia wraz z kosztorysem. Dzięki dokładnej diagnostyce i logistyce nie umknie nam żaden szczegół i detal, a sam proces implantacji przebiegnie szybko i sprawnie. Na tym etapie przeprowadzimy niezbędne konsultacje oraz rutynowe badania. Zbierzemy wywiad o stanie zdrowia pacjenta, przyjmowanych lekach oraz przebytych chorobach. Dzięki temu poznamy możliwe źródła zakażeń oraz dopasujemy sposoby ich eliminacji. Wykonamy także badanie tomograficzne, dzięki któremu poznamy parametry kostne. Może się bowiem okazać, że koniecznym będzie uzupełnienie braków kostnych lub zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej. Podczas wizyty lekarz wyjaśni, na czym będzie polegał zabieg.

Sama implantacja przeprowadzana jest w znieczuleniu i jest ona całkowicie bezbolesna. Trwa od 30 do 180 minut i uzależniona jest od liczby wszczepianych implantów. Chirurg implantolog specjalnym wiertłem wykonuje otwór, w który następnie wprowadzany jest implant. Następnie lekarz zszywa tkankę znajdującą się wokół. W określonych warunkach istnieje możliwość osadzenia natychmiastowo koron, dzięki czemu pacjent od razu po zabiegu wychodzi z zębem. Same szwy usuwa się od 7 do 10 dni po zabiegu. Niemal natychmiast rozpoczyna się fizjologiczny proces tzw. osteointegracji, czyli trwałego łączenia implantu z kością. Jeśli stabilizacja implantu w kości jest właściwa, lekarz decyduje o obciążeniu implantu, czyli wykonaniu na nim pracy protetycznej. W przypadku słabej stabilizacji może się okazać, że kontynuowanie leczenia będzie możliwe dopiero za kilka miesięcy, aż tkanki wokół należycie się wygoją i nastąpi dobra stabilizacja implantu.

Kiedy proces gojenia i integracji implantu z kością dobiegnie końca, lekarz odsłoni go, wykonując w znieczuleniu miejscowym nacięcie. Następnie wykręci śrubę zamykającą. Odsłonięty implant goi się przez około 2-3 tygodnie. W tym czasie pacjent może w dalszym ciągu używać dotychczasowego uzupełnienia protetycznego, chociaż możliwe jest, że będzie ono wymagało korekty. Jej zadaniem jest profilowanie kształtu dziąsła pod zaplanowaną koronę protetyczną. W ten sposób dąży się do jak najlepszego efektu estetycznego, zbliżonego do naturalnej linii dziąseł.

Kolejny etap leczenia to leczenie protetyczne. Przebiega ono według zaplanowanego wcześniej harmonogramu. Zazwyczaj to 2-3 wizyty, podczas których pobierane są skany i precyzyjnie ustalany jest ostateczny wygląd pracy. Pracownia protetyczna wykonuje wtedy niezbędne elementy w postaci łączników, koron, mostów, belek i protez. Lekarz implantolog następnie umieszcza wszystkie składowe na swoim miejscu. Całość jest sprawdzana, a pacjent zostaje poinformowany o zaleceniach oraz o harmonogramie wizyt kontrolnych. Następuje uśmiech, uścisk dłoni, a proces leczenia dobiega końca :-)

Systemy implantologiczne

Wybór właściwego systemu implantologicznego jest bardzo ważny. Przed przystąpieniem do zabiegu wiele osób rozważa przede wszystkim kwestie ekonomiczne. Naszym zdaniem należy zastanowić się przede wszystkim nad jakością oferowanego rozwiązania oraz spokojem na lata. W naszej klinice korzystamy z kilku systemów implantologicznych, które cechują się odmiennymi właściwościami i dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta, tak żeby mieć jak największe możliwości stworzenia pięknego uśmiechu Jesteśmy kliniką partnerską Institut Straumann AG, światowego lidera w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek. Taka współpraca pozwala nam na wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów implantologicznych.

Gotowy na konsultację implantologiczną?