Chirurgia stomatologiczna

Precyzyjnie. Chirurgicznie. Warsaw Dental Academy!

O naszym gabinecie można powiedzieć wiele dobrego, ale w zakresie chirurgii stomatologicznej to przechodzimy samych siebie :-)

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

To jedna z wielu specjalizacji, która wchodzi w skład ogólnie rozumianej stomatologii. Skojarzenie większości pacjentów o chirurgii jest słuszne. Dział ten zajmuje się poważnymi zabiegami, wymagającymi dużej ingerencji w obrębie tkanek. Wśród przykładowych zabiegów wyróżnić można:
- Ekstrakcje zębów mlecznych oraz zębów stałych.
- Ekstrakcje zębów mądrości (tzw. ósemek).
- Ekstrakcje zębów zatrzymanych częściowo lub w całości.
- Resekcje wierzchołków korzeni zębowych.
- Zabiegi mikrochirurgiczne związane z przygotowaniem do zabiegów protetycznych i implantologicznych.
- Hemisekcje, czyli usuwanie korzeni zębowych.
- Zabiegi rekonstrukcyjne.

Ekstrakcje zębów

To jeden z najpowszechniejszych zabiegów chirurgicznych. Polega on na usunięciu zęba z zębodołu, używając do tego specjalnych narzędzi. Następnym krokiem jest założenie koniecznych opatrunków i szwów. Docelowo pozbycie się zęba lub zębów to ostateczność, a decyzja o wykonaniu zabiegu musi być właściwie przemyślana. Kiedy możliwe jest leczenie, to zdecydowanie należy to robić. Są jednak takie sytuacje, kiedy niezbędna jest ekstrakcja zupełnie zdrowego zęba. Może mieć to miejsce na przykład podczas leczenia ortodontycznego, kiedy zęby są zbyt stłoczone. Doktor Magda ma na swoim koncie tysiące ekstrakcji. Robi to szybko i bezboleśnie. Nie uwierzycie, dopóki sami się o tym nie przekonacie!

Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Zdajemy sobie sprawę, że leczenie chirurgiczne może wywoływać u większości pacjentów uzasadnione obawy. W naszym gabinecie właśnie z tego powodu staramy się należycie edukować oraz rozwiewać wszelkie wątpliwości. Wychodzimy z założenia, że boimy się przede wszystkim tego, czego nie rozumiemy. Przed przystąpieniem do każdego z zabiegów lekarz wytłumaczy i dokładnie omówi cały plan leczenia ze wszystkimi etapami oraz następstwami.