System implantologiczny Straumann

Szwajcarska grupa Institut Straumann AG tworzy systemy implantologiczne od ponad pół wieku i w tym czasie zyskała miano światowego lidera w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek. Wieloletnie wyniki badań klinicznych wykazują, że implanty Straumann mają najwyższy odsetek przetrwania (98,8%) spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych. Ponadto szerokie naukowe dowody na temat implantów Straumann dostępne w ponad 700 naukowych publikacjach czynią go najlepiej przebadanym i udokumentowanym systemem na świecie.

Światowe zaufanie

Dzięki swojej szwajcarskiej precyzji wykonania oraz klinicznej doskonałości, system implantów Straumann® zdobył światowe zaufanie. Lekarze w ponad 70 krajach wszczepili już ponad 14 milionów implantów Strauman. Pacjenci mogą być spokojni, że bez względu na lokalizację zawsze otrzymają obsługę i wsparcie.

Gwarancja

Implanty Straumann® objęte są dożywotnią gwarancją, którą daje producent. Okres gwarancji na łączniki tytanowe wynosi 10 lat, łączniki pełnoceramiczne objęte są 5-letnią gwarancją producenta. Szczegółowe warunki gwarancji dostępne są w gabinecie.

Rewolucyjne innowacje:

- Oryginalna powierzchnia SLActive – jest to chemicznie aktywna powierzchnia, co ułatwia i przyspiesza proces przebudowy i wzrostu kości wokół implantu. Umożliwia bezpieczne obciążenie implantu nadbudową protetyczną nawet w 2-4 tygodnie po chirurgicznej fazie leczenia

- Materiał Straumann Roxolid, pozwalający na wybór większej ilości opcji leczenia, które mogą być mniej inwazyjne. Roxolid to stop tytanu i cyrkonu, silniejszy niż czysty tytan, dzięki czemu może być wykorzystany w przypadku, gdy konieczne jest zastosowanie mniejszych implantów z uwagi na niewystarczającą ilość kości.

Trochę historii

Początki nowożytnej implantologii sięgają lat 50-tych XX wieku. Profesor Reinhard Straumann, zakłada „Straumann Research Institute” w małym mieście Waldenburg. Jego dzialalność skupia się na badaniach innowacyjnych stopów metali. Materiały te do dziś są stosowane w najwyższej klasy szwajcarskich zegarkach mechanicznych, stanowiąc o ich przysłowiowej jakości i dokładności. Prof. Straumann chcąc przetestować trwałość badanych materiałów, postanowia zrzucić kilka zegarków z samolotu przelatującego nad Nowym York’iem z wysokości 1000 metrów. Przeprowadzone później badania potwierdziło, że każdy z zegarków nie tylko przetrwał próbę, ale także nadal działał tak samo precyzyjnie. Instytut Straumann szybko zyskał międzynarodową reputację.

Rok 1960 - dzięki badaniom dr Fritza Straumanna, syna założyciela firmy, powstają prototypy implantów dentystycznych. Badania dotyczyły głównie metali dobrze tolerowanych przez ludzkie ciało oraz wspierających proces gojenia. W roku 1974 Instytut Straumann opracował pionierski implant stomatologiczny wykonany z tytanu.

I tak to się zaczęło. Dziś po wielu latach badań klinicznych, implanty są powszechnie stosowane jako bezpieczne i trwale rozwiazanie dla brakujących zębów.

Jesteśmy Kliniką Partnerską Institut Straumann AG. Taka współpraca pozwala nam na wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów implantologicznych.

Dlaczego wybraliśmy ten system?

Wstawienie implantów zębowych to inwestycja praktycznie na całe życie. Decydując się na takie rozwiązanie, warto rozważyć nie tylko koszty zabiegu, ale przede wszystkim jakość, trwałość i bezpieczeństwo danego systemu. Wybierając system Straumann, mamy pewność, iż oferujemy naszym Pacjentom najlepsze światowe rozwiązania.

Więcej na temat implantów Straumann znajdą Państwo na stronie internetowej: www.wszystkooimplantach.pl