System do wypełnienia kanałów korzeniowych

Leczenie kanałowe wymaga w szczególności wiele uwagi i precyzji. Przy leczeniu korzysta się z technologii, która w momencie pojawienia się była prawdziwą rewolucją i bez której nikt nie wyobraża sobie obecnie procesu leczenia. System do wypełnienia kanałów korzeniowych termoplastyczną gutaperką (na ciepło) jest czymś, co stało się u nas standardem. To jeszcze dokładniejsze uszczelnienie kanału, a co za tym idzie mniejsza możliwość powikłań. Jednym słowem: to spokój na lata.

Mikrosilnik endodontyczny - służy do dokładnego i precyzyjnego opracowywania kanałów zębowych. Posiadane przez nas urządzenie to jeden z najnowocześniejszych tego typu sprzętów dostępnych na rynku. Mikrosilnik - chociaż niezwykle zaawansowany - jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Wiele z jego funkcji doceni tylko lekarz, ale jest też coś co spodoba się pacjentom - całkowity czas opracowywania kanału jest dzięki naszemu mikrosilnikowi nawet o 40% krótszy od standardowego.

Endometr - służy do pomiaru długości kanału zębowego. Urządzenie to bardzo ułatwia pracę dentysty oraz zmniejsza ryzyko komplikacji i niepowodzeń w leczeniu endodontycznym. Pomiar głębokości kanału odbywa się za pomocą dwóch elektrod, wyświetlacza i sygnalizatora. Mierzenie długości kanału jest zupełnie bezbolesne i nieuciążliwe dla pacjenta. Można je także wykonywać wielokrotnie, a endometr może być używany bez żadnych przeszkód, także u dzieci czy kobiet w ciąży.

Urządzenie do wypełniania kanału termoplastyczną płynną gutaperką - to jeszcze łatwiejsze, jeszcze szybsze i jeszcze dokładniejsze leczenie endodontyczne. Po usunięciu zakażonej miazgi z wnętrza zęba, ukształtowaniu kanału, zdezynfekowaniu i osuszeniu, dentysta musi wypełnić kanał za pomocą specjalnego materiału. W przeciwnym razie mogłoby dochodzić do namnażania się bakterii, dalszych dolegliwości i powikłań. Gutaperka jest pochodzenia naturalnego - pozyskuje się ją z soku drzew sączyńcowatych. W normalnych warunkach jest tworzywem zupełnie nieelastycznym, jednak po podgrzaniu wykazuje wysokie właściwości termoplastyczne. Dzięki naszemu urządzeniu uplastyczniamy gutaperkę, a ta idealnie adaptuje się do nieregularnego kanału. W ten sposób gwarantuje szczelne wypełnienie go na całej długości.