Skaner 3D iTero Element 2

W naszym gabinecie wierzymy, że przyszłość stomatologii to stomatologia cyfrowa. Z tego powodu bardzo często wykorzystujemy urządzenia, takie jak skanery wewnątrzustne. Skanowanie zębów oraz uzyskanie modelu 3D pozwala projektować idealne uśmiechy. Kiedy zobaczysz tę technologię oraz planowane wyniki leczenia, będziesz pod wrażeniem. Skaner 3D iTero Element 2 jest skanerem wewnątrzustnym, który zupełnie zmienił stomatologiczny proces diagnostyczny. W ciągu kilku minut możemy pobrać wirtualny wycisk - bez użycia tradycyjnej masy wyciskowej. To prawdziwa rewolucja. Już podczas pierwszej wizyty, jeszcze przed przystąpieniem do leczenia, na ekranie komputera wyświetli się dokładny model 3D uzębienia. Dzięki niemu lekarz może szybciej i precyzyjniej przeanalizować stan zębów. Komputer sam podpowiada jak osiągnąć najlepsze efekty. Tu nie ma miejsca na błędy. Ponadto rezultaty leczenia dostrzegalne są już podczas pierwszej wizyty. Model 3D może być błyskawicznie przesłany do laboratorium, gdzie wykonane zostaną niezbędne prace protetyczne.

Do czego wykorzystujemy skaner wewnątrzustny 3D?

Implantologia - obraz ze skanera możemy połączyć z obrazem kości wykonanym przy pomocy tomografii cyfrowej. Zapewnia to pełny ogląd sytuacji w jamie ustnej pacjenta. Poprawia to w zdecydowany sposób precyzję i korzystnie wpływa na bezpieczeństwo zabiegów. Maksymalna satysfakcja przy ryzyku ograniczonym do minimum.

Protetyka - w wielu wypadkach skaner wewnątrzustny pozwala zastąpić tradycyjne wyciski modelem cyfrowym 3D. Wykorzystujemy go na przykład do wykonania koron czy licówek. Taki cyfrowy wycisk jest o wiele dokładniejszy. Przekłada się to znacząco na efekty leczenia, co dla każdego pacjenta jest niepodważalnym argumentem.

Ortodoncja - ortodonta i skaner wewnątrzustny to najlepsi przyjaciele. Na jego podstawie wykonać może on o wiele szybciej i precyzyjniej wirtualny model diagnostyczny. Taka analiza stanu uzębienia pacjenta pozwala planować wszystkie procedury z największą możliwą dokładnością. Cyfrowy wycisk zębów może posłużyć także do wykonania nakładek ortodontycznych systemu Invisalign.

Digital Smile Design

Najprościej rzecz ujmując, DSD pozwala na poznanie efektów leczenia jeszcze przed przystąpieniem do niego. Metoda ta została stworzona przez Christiana Coachmana, dentystę z Brazylii. Zauważył on, że nawet najlepiej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia. Dzięki jego metodzie ryzyko tego typu sytuacji zostało ograniczone do minimum.

Zazwyczaj pacjenci już podczas pierwszej wizyty są ciekawi, jak wyglądać będzie ich uśmiech. Do niedawna można było opisać to tylko słowami i czekać z niecierpliwością na zakończenie leczenia. Na szczęście dziś efekty pracy stomatologa można zobaczyć jeszcze zanim zabierze się on do pracy. To prawdziwa rewolucja, dzięki której do projektowania uśmiechu można podejść tak, jak architekt do budowy domu.

Przed przystąpieniem do leczenia pacjent jest dokładnie fotografowany i filmowany. Analizuje się jego usta, zęby, dziąsła i wargi. To jak się uśmiecha i jak okazuje różne emocje. Dzięki temu można poniekąd zaprojektować to, jak odbierać będą nas inni.

Nad Twoim uśmiechem może pracować wielu specjalistów, takich jak ortodonta, chirurg, czy technik protetyk. Dzięki planowi leczenia, będącym dla nich swego rodzaju instrukcją obsługi, każdy z nich wie, jaki zakres pracy go czeka i do jakiego efektu należy dążyć.

Na każdym etapie rozmów z pacjentem doradzamy, co naszym zdaniem warto zmienić, co poprawić, a co nie wymaga ulepszenia. Zawsze staramy się znaleźć złoty środek pomiędzy indywidualnymi oczekiwaniami, a zgodnością z wiedzą naukową. Projektowanie uśmiechu sprawia pacjentom wiele radości i daje obopólną satysfakcję.

Dzięki DSD pacjent nie musi rozumieć i wyobrażać sobie skomplikowanych technik i metod leczenia. Wystarczy, że rzuci okiem na projekt, który będzie efektem finalnym. Klient może otrzymać plan leczenia w wersji cyfrowej, by przedyskutować go z najbliższymi i upewnić się, że z nowym uśmiechem będzie mu do twarzy!

Jak wygląda proces projektowania uśmiechu metodą DSD?

1. Pierwsza wizyta konsultacyjna trwać będzie około 60 minut.

2. W studiu wykonamy serię zdjęć i filmów twarzy, zębów i uśmiechu.

3. Przeprowadzimy dokładny wywiad, którego celem jest poznanie pacjenta i jego wyobrażeń o pięknym uśmiechu.

4. Dokonamy analizy zależności między zębami, ustami, uśmiechem oraz rysami twarzy i mimiką. Efektem tego będzie przygotowanie planu leczenia.

5. Przygotujemy w pracowni protetycznej wzór uśmiechu, który przymierzysz dokładnie tak, jak sukienkę bądź garnitur.