Piaskarka, skaler

Używamy wyłącznie wysokiej klasy narzędzi do higienizacji jamy ustnej. Piaskarka, skaler oraz najwyższej jakości materiały zastosowane przy zabiegu sprawią, że na długo będziesz mógł cieszyć się zdrowym i śnieżnobiałym uśmiechem.

Na czym polega higienizacja zębów?

W ramach higienizacji jamy ustnej dentysta usuwa kamień nazębny, a także osady powierzchniowe i bakteryjną płytkę nazębną. Uzyskanie pełnego i satysfakcjonującego efektu wymaga przeprowadzenia kilku etapów:

1. Skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Zabieg wykonuje się przy pomocy skalera ultradźwiękowego, który wprawiany w drgania rozbija kamień i usuwa go z powierzchni zębów.

2. Piaskowanie, polegające na usuwaniu osadów oraz przebarwień. Zabieg ten wykonuje się przy zastosowaniu piaskarki stomatologicznej, która pod ciśnieniem rozpyla w jamie ustnej specjalny proszek wraz z odpowiednią ilością wody. Proszek ten z łatwością dociera do nawet najbardziej niedostępnych miejsc i przestrzeni. Piaskowanie zębów jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i bezpiecznym. Istnieje jednak ryzyko, że pacjenci szczególnie wrażliwi mogą odczuwać lekki dyskomfort spowodowany podrażnieniem dziąseł.

3. Polerowanie, czyli wygładzanie powierzchni zęba, dzięki czemu ogranicza się odkładanie nalotów. Polerowanie zębów jest konieczne po przeprowadzeniu skalingu.

4. Fluoryzacja, to specjalistyczny zabieg który polega na aplikacji preparatu zawierającego w swoim składzie dużą dawkę fluoru. Preparat ten podajemy na dwa sposoby - za pomocą pianki lub lakieru. Metodę dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta. Podczas fluoryzacji nie ma mowy o żadnym bólu. Całość trwa zazwyczaj zaledwie kilka minut. Należy wiedzieć, że fluoryzacja wskazana jest nie tylko u dzieci, ale także u osób dorosłych w celu ochrony zębów przed demineralizacją szkliwa.

Jak często należy wykonywać zabieg higienizacji?

Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej korzystać z usługi higienizacji zębów przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku. Warto skonsultować ze swoim dentystą, jaka częstotliwość zabiegów będzie odpowiednia w naszym przypadku. Nie bez znaczenia jest tutaj także samodzielna kontrola. Jeśli nie możemy we własnym zakresie doczyścić naszych zębów albo dostrzegamy nieestetyczny osad, którego podczas szczotkowania nie jesteśmy w stanie się pozbyć, to z całą pewnością warto udać się na przegląd jamy ustnej. Jeśli pijecie dużo kawy lub herbaty, palicie papierosy lub stosujecie dietę ubogą w składniki mineralne, to musicie wiedzieć, że takie zabiegi powinniście wykonywać częściej.

W naszym gabinecie zabiegi higienizacyjne wykonywane są przez dyplomowane higienistki i higienistów. Możecie być pewni, że zostaną one przeprowadzone w sposób profesjonalny i bezpieczny. Nie musicie także martwić się o termin kolejnych wizyt i kontroli. Każdemu pacjentowi przypominamy o zabiegu raz na pół roku. Przy okazji wizyty kontrolnej sprawdzony zostanie ogólny stan jamy ustnej - tak, aby przez kolejne miesiące można było zapomnieć o wizytach u stomatologa.