Aparat punktowy RTG

Zdjęcia wykonujemy także aparatem punktowym RTG, pozwalającym na bardzo dokładną i szybką diagnostykę naszych pacjentów. Charakteryzuje się on wysoką czułością, minimalnym promieniowaniem i doskonałym obrazem niepozostawiającym wątpliwości lekarzowi podczas stawiania diagnozy. Zdjęcia punktowe potrzebne są przede wszystkim na etapie kontroli leczenia, ale przydatne mogą być również na etapie planowania. Dzięki temu lekarz może wskazać jednoznaczną diagnozę lub zakończyć proces leczenia, oceniając stan zębów i kości. Badanie trwa zaledwie kilka sekund, po których upływie zdjęcie można oglądać na ekranie komputera.

Radiowizjografia, czyli zdjęcia punktowe, od lat wykorzystywane są do diagnostyki przedzabiegowej oraz podczas każdego leczenia kanałowego. Charakteryzuje je najwyższa rozdzielczość ze wszystkich stomatologicznych badań radiologicznych. Najnowsze systemy cyfrowe gwarantują jakość zdjęć jeszcze lepszą od tych wykonywanych na kliszy radiologicznej. A to wszystko przy ośmiokrotnie niższej dawce promieniowania!

Prześwietlenie zęba daje lekarzowi dokładny obraz przebiegu korzeni zęba, ilości i stopnia zakrzywień kanałów oraz możliwość wykrycia próchnicy na powierzchniach stycznych, które są niewidoczne podczas rutynowego badania stomatologicznego. Wykonanie zdjęcia RTG nie wymaga skierowania i zrobione może być również na życzenie pacjenta. Kobiety w ciąży zawsze powinny poinformować o tym fakcie swojego dentystę.

Wszystkie nasze gabinety wyposażone są w aparaty RTG, dzięki którym lekarz ma możliwość kontroli procedury leczenia na każdym jego etapie. Przekłada się to na precyzję, a co za tym idzie na bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu.