W kilku zdaniach o Warsaw Dental Academy

Warsaw Dental Academy to zdecydowanie więcej niż typowy gabinet stomatologiczny. To, co wyróżnia nas spośród innych gabinetów, to autentyczna pasja. Miejsce zostało założone przez doktor Magdalenę Żukowską oraz jej najbliższych zupełnie od podstaw. Wiele energii i wyrzeczeń wymagało stworzenie projektu i zrealizowanie go tak, aby w jak najwyższym stopniu odpowiadał zarówno pacjentom, jak i personelowi. Już po przekroczeniu progu kliniki łatwo można poczuć jej wyjątkowy klimat. Każdy, nawet najmniejszy detal wyposażenia, został zaprojektowany i przemyślany tak, aby jak najlepiej służyć i spełniać swoją rolę. Dziesiątki osób włożyły serce i wykorzystały dotychczasowe doświadczenie w stworzenie tej przestrzeni. Sama lokalizacja również nie jest przypadkowa. Z dala od śródmiejskich wieżowców i hałasu, gdzieś pośrodku kameralnego osiedla domków jednorodzinnych na warszawskim Bemowie. Odnajdziesz tu spokój, a także nie będziesz musiał martwić się o wolne miejsce parkingowe. Plusów jest jednak zdecydowanie więcej!

W naszym gabinecie stosujemy specjalistyczne i najnowocześniejsze metody leczenia. To nie są puste słowa. Jesteśmy wyposażeni w najwyższej klasy aparaturę medyczną, dzięki której praktycznie nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. WDA to nie tylko wnętrza i zaawansowane urządzenia, ale przede wszystkim ludzie i suma ich doświadczeń. Nasi pracownicy są doskonale wyszkolonymi specjalistami oraz prawdziwymi entuzjastami stomatologii. Takie połączenie pozwala osiągać nam świetne rezultaty leczenia i budować długą i trwałą relację z pacjentami. Już podczas pierwszej wizyty każdy ma tego przedsmak. Naszym sekretem są bardzo dokładne przeglądy i planowanie leczenia w najdrobniejszym szczególe. Dzięki temu szybko poznasz termin, wycenę oraz zobaczysz wizualizację swojego nowego uśmiechu!

Stale inwestujemy w wiedzę naszego personelu i wykorzystywane technologie. Ta dziedzina medycyny (stomatologia) stale się rozwija, a pogoń za wszystkimi nowinkami wymaga sporo poświęceń i zaangażowania. Wiele osób i specjalistów wraz z wiekiem traci apetyt na wiedzę. Na szczęście my jesteśmy zupełnie inni. Z każdym rokiem nabieramy tempa i realizujemy naszą misję z tą samą iskrą w oku.

Od początku powstania WDA główną misją przyświecającą temu miejscu była pomoc innym ludziom. Staramy się pomagać, nie tylko walcząc o zdrowe uśmiechy, ale walcząc o uśmiech tak w ogóle. Angażujemy się w akcje charytatywne i nigdy nie pozostajemy obojętni na ludzkie nieszczęście. Uważamy, że dzieląc się dobrem, możemy być pewni, że wróci ono do nas kiedyś ze zdwojoną siłą.

Dlaczego założyłaś swój gabinet?

Magdalena Żukowska (lekarz dentysta, założycielka kliniki): Po 10 latach praktyki w różnych klinikach stomatologicznych stwierdziłam, że jestem gotowa na otwarcie swojego autorskiego miejsca. Wiem, jak powinna wyglądać organizacja takiego gabinetu, jak zarządzać personelem, żeby zapewnić pacjentowi interdyscyplinarną, profesjonalną opiekę i pełen komfort podczas wizyt w mojej klinice. Otwierając ją, chciałam mieć realny wpływ na holistyczne leczenie. Oprócz leczenia stomatologicznego klienci często potrzebują innej pomocy lekarskiej np. laryngologa, fizjoterapeuty, chirurga ogólnego, logopedy itd. Moja rolą jest wstępne rozpoznanie tych innych dolegliwości i odpowiednie pokierowanie leczeniem takich pacjentów.

Czy ktoś Cię wspiera?

MŻ: Tak, jest to mój mąż Łukasz, który jako dyrektor placówki jest chyba najbardziej zaangażowaną osobą w jej rozwój. Oprócz tego dużym wsparciem jest reszta mojej rodziny, dzięki której udało się ukończyć inwestycję i wyposażyć gabinet. WDA to zdecydowanie firma rodzinna, w której wiele osób jest osobiście zaangażowanych w jej jak najlepsze funkcjonowanie. Przykłady na całym świecie doskonale pokazują, że to właśnie przedsiębiorstwa rodzinne cieszą się największym zaufaniem klientów niezależnie od branży w jakiej przyszło im działać.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w pracy jako właściciela?

MŻ: Najważniejsze jest dla mnie zdrowie i satysfakcja pacjenta wynikająca z wysokiego poziomu obsługi. Do każdego podchodzimy indywidualnie i układamy plan leczenia dostosowany stricte do jego potrzeb leczniczych i estetycznych. Chcemy, aby każdy klient rozumiał sens leczenia i przeprowadzanych zabiegów. Będąc zarówno lekarzem, jak i właścicielem gabinetu, staram się być blisko każdego pacjenta, poświęcając mu odpowiednią ilość czasu i szukając rozwiązań. Pacjenci to czują i doceniają.

Kim jest ''dobry'' stomatolog?

MŻ: Stomatologia przywraca uśmiech, radość, jak również przywraca pewność siebie. Pacjenci czują się wewnętrznie lepiej, wiedząc, że mają zdrową jamę ustną i piękny uśmiech. W wielu przypadkach, przy okazji wizyty u stomatologa, pozbywają się także innych dolegliwości. Nie ma nic cenniejszego dla lekarza niż zobaczyć pacjenta, który na nowo zaczyna cieszyć się z własnego uśmiechu. Trzeba pamiętać, że dobry specjalista nie potrzebuje reklamy. Wystarczy wiedza, empatia, podejście do pacjenta i ciężka praca.

Zasady kliniki

Koło

Empatia

Każdy pacjent jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Strach ma wielkie oczy, ale nasi dentyści mają jeszcze większe serca.

Koło

Na czasie

Jesteśmy na bieżąco z nowinkami technologicznymi i metodami leczenia. Zawiesiliśmy poprzeczkę naprawdę wysoko!

Koło

Satysfakcja

Zadowolony pacjent to uśmiechnięty pacjent. Jeśli Twoim zdaniem możemy coś poprawić, powiedz nam o tym.

Historia kliniki

2014 - zapada decyzja o rozpoczęciu starań związanych z własnym, rodzinnym gabinetem. Powstają pierwsze projekty i plany.

Wrzesień 2015 rozpoczęcie budowy gabinetu.

Grudzień 2017 koniec budowy budynku przy ulicy Strąkowej 48.

Styczeń-wrzesień 2018 prace wykończeniowe.

Koniec 2018 instalacja sprzętu i przygotowanie do otwarcia.

Marzec 2019 oficjalne otwarcie WDA!

Maj 2019 nasz zespół liczy 14 osób i wszystko wskazuje na to, że wkrótce będzie nas jeszcze więcej.

Styczeń 2020 Warsaw Dental Academy zostaje Kliniką Partnerską szwajcarskiej firmy Straumann - światowego lidera w implantologii stomatologicznej.

Lipiec 2020 zaczynamy współpracę z Domem Dziecka ''Nasz Dom'', pełniąc opiekę stomatologiczną nad grupą 15 dzieci. Pomaganie innym to jedna z głównych misji Warsaw Dental Academy