Nowy uśmiech dzięki Digital Smile Design (DSD)

Stomatologia w XXI wieku czyli uśmiech jaki chcesz!

Digital Smile Design (DSD) to innowacyjna technologia, która rewolucjonizuje dziedzinę stomatologii estetycznej. Łączy ona stomatologię z zaawansowaną technologią cyfrową, umożliwiając precyzyjne planowanie i projektowanie uśmiechu. Dzięki DSD możemy zapewnić naszym pacjentom piękny uśmiech, dostosowany do ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Proces DSD rozpoczyna się od badania jamy ustnej, wykonania szczegółowych zdjęć i wideo zębów i twarzy, oraz skanów wewnątrzustnych. Następnie z pomocą specjalistycznego oprogramowania, nasz specjalista analizuje zebrane dane i projektuje idealny uśmiech, uwzględniając kształt, kolor i proporcje zębów. Na kolejnej wizycie, przygotowywana jest specjalna szyna, w której nasz lekarz umieszcza szybkopolimeryzujący materiał tymczasowy, a następnie nakłada ją na zębach pacjenta, tzw. Mock-Up. Dzięki temu, zaprojektowany wygląd zębów w formie cyfrowej jest fizycznie przedstawiony w  naturalnych warunkach, a nasz specjalista wspólnie z pacjentem mogą dokonać jego oceny i nanieść ewentualne poprawki do cyfrowego projektu.

DSD umożliwia także precyzyjne planowanie zabiegów oraz bardziej rozłożonych w czasie leczeń stomatologicznych. Możemy zaprojektować idealne kształty zębów, ich wielkość, proporcje i optymalne ułożenie. DSD to również wirtualna symulacja, dzięki której pacjent może zobaczyć przewidywane efekty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Po zatwierdzeniu projektu przystępuje się do realizacji planu. W zależności od potrzeb, może to obejmować korektę kształtu, wielkości lub ułożenia zębów za pomocą takich technik jak licówki ceramiczne, korony, implanty czy leczenie ortodontyczne. W niektórych przypadkach rekonstrukcji uśmiechu nie ma konieczności ingerencji w naturalne tkanki zęba, a leczenie polega  na umieszczeniu na nich materiałów które nadadzą mu kształt zaprojektowany za pomocą Digital Smile Design – mowa tu o metodach Bonding oraz Flow Injection.

DSD jest wskazane w przypadku pacjentów, którzy pragną poprawić wygląd swojego uśmiechu, zarówno w przypadku prostych, jak i bardziej skomplikowanych przypadków. Może być stosowane przy leczeniu wad zgryzu, asymetrii zębów, brakujących zębów czy również przy kompleksowej rekonstrukcji uśmiechu.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy pacjent kwalifikuje się do DSD. Istnieją pewne przeciwwskazania, takie jak obecność chorób przyzębia, duże ubytki w zębach lub zaawansowane schorzenia jamy ustnej.. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z naszym zespołem specjalistów, którzy ocenią, czy technologia DSD jest odpowiednia w konkretnym przypadku.

Digital Smile Design to wyjątkowa technologia, która pozwala na osiągnięcie pięknego, naturalnego  uśmiechu dopasowanego do naszej osobowości. Jeśli marzysz o pięknych, proporcjonalnych zębach, skonsultuj się z naszymi specjalistami aby dowiedzieć się więcej o tej innowacyjnej technologii i uzyskać swój wymarzony uśmiech!