Co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą w naszym gabinecie?

W naszym gabinecie podchodzimy do leczenia w sposób kompleksowy. Chcemy, aby każdy pacjent uzyskał pełny obraz sytuacji. Przeglądy stomatologiczne wykonywane w WDA są bardzo dokładne i oparte o pełną diagnostykę. Jesteś ciekaw na czym to polega? Zachęcamy do lektury całego artykułu.

Historia leczenia

Wielu z nas na przestrzeni całego życia odwiedzało wiele gabinetów stomatologicznych. Trudno spamiętać wszystkie wizyty oraz to co i kiedy było podczas nich leczone. Wzorową sytuacją byłoby, gdyby każdy nowy pacjent naszego gabinetu zabrał ze sobą swoją dotychczasową historię leczenia. W ten sposób będziemy mogli szybciej i bez domysłów ocenić zmiany uzębienia na przestrzeni czasu. Wystarczy skontaktować się ze swoim dotychczasowym lekarzem dentystą, a ten po kilku formalnościach wyda komplet dokumentów.

Edukacja

Stomatologia i sposoby leczenia są zazwyczaj dla pacjentów wielką niewiadomą. Mają mgliste pojęcie o tym jak leczy się próchnicę, na czym polega leczenie kanałowe, ale zazwyczaj na tym kończy się wiedza. Nic w tym złego. W końcu nie muszą się na tym znać. Z doświadczenia wiemy jednak, że pacjenci poprzez brak takiej wiedzy często źle oceniają pracę lekarzy, a także bagatelizują to, co usłyszą podczas wizyty. Dążymy do sytuacji, w której pacjent nie tylko pozbędzie się problemu, ale także zrozumie po co wykonywany jest konkretny zabieg oraz jakie są tego konsekwencje. Dzięki zrozumieniu wszystkich aspektów leczenia pacjent zyska nie tylko zdrowie i satysfakcję, ale także wiedzę, która pozwoli mu uchronić się w przyszłości przed powtarzaniem się problemu.

Dlaczego przeglądy w naszym gabinecie nie są bezpłatne?

W wielu gabinetach przeglądy stomatologiczne są bezpłatne. Zazwyczaj trwają one kilka minut, nie są podczas nich wykonywane żadne badania diagnostyczne, pacjent wysłuchuje wyliczanki i ogólną kwotę, jaką przyjdzie zapłacić mu za leczenie. Pacjenci często szukają gabinetu w którym kwota jest najniższa. Naszym zdaniem, nie jest to słuszne. Niedokładne wykonanie przeglądu zazwyczaj skutkuje “niespodziankami”, za które pacjent będzie musiał w przyszłości dopłacić.

WDA ma zupełnie inne podejście do sprawy. Przegląd w naszym gabinecie zajmuje od 45 do 60 minut. W jego trakcie mamy wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie przeanalizować wszystkie informacje:
- Na początku będziemy chcieli zapoznać się z historią dotychczasowego leczenia oraz oczekiwaniami pacjenta.
- Poprosimy o wypełnienie ankiety o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach oraz podpisać niezbędne dokumenty.
- Wykonamy kompleksowe badanie jamy ustnej.
- Wykonamy zdjęcia RTG/skan 3D jamy ustnej.
- Posiadamy własne studio fotograficzne, w którym wykonamy zdjęcia zewnątrz- i wewnątrzustne niezbędne do zobrazowania oraz wykonania planu leczenia.
- Pacjent po wizycie otrzymuje od nas plan leczenia wraz z kalkulacją oraz wariantami leczenia.

W trakcie wizyty opowiadamy pacjentowi jak przebiegać będzie leczenie, a także zaznajamiamy go z technologią i materiałami jakich będziemy używać (a używamy wyłącznie najwyższej jakości produktów dostępnych na rynku). Jesteśmy otwarci i pomagamy pacjentom dostosować leczenie do zasobności ich portfela. W razie konieczności możemy przeprowadzić symulację ratalną.

Naszym zdaniem takie podejście do tematu przeglądów nowych pacjentów przynosi o wiele lepsze efekty i w ostatecznym rachunku jest także o wiele bardziej opłacalne pod kątem ekonomicznym. Dlaczego tak uważamy? Ponieważ mówią nam o tym nasi pacjenci. To najlepsze potwierdzenie naszych słów.

Zadzwoń i umów się na wizytę już dziś. Resztą zajmiemy się za Ciebie! +48 660 710 777